Опубликовано 2013-11-21 17:46:21 автором Ruslan

Цифрова паяльна станція своїми руками


Коли я ступив на шлях радіоаматора , паяв чимось схожим на паяльник , і ні про яке регулювання температури навіть і не мріяв. Але минав час , все змінювалося , вищі сили зглянулися над моїми муками і послали мені в подарунок паяльну станцію від виробника lukey модель 702 .  паяльна станція lukey Після мого паяльника ( сокири з теном ) паяльнік мені вона здалася казкою , я себе відчув Людиною. Жало більше не доводилося чистити кожну секунду , також не було потреби дути на деталі щоб вони не відкинулись від перегріву. У паяльній станції можна було регулювати температуру від 0 - 480 градусів , паяльник був 24в , 50 ват , з керамічним нагрівачем . Я її, звичайно , відразу ж розібрав ( звичка така ), щоб подивитися , що там вузькоокі заховали. Після огляду мені захотілося зробити свою паяльну станцію з деяким додатковим функціоналом , якого мені дуже не вистачало , це бачилося мені так :
  • Станція повинна мати деякі риси лабораторного блоку живлення , щоб був регульований вихід від 0 до 24в , також можна було подивитися струм і напругу на виході.
  • Ще мені дуже не вистачало керованого ШІМ -генератора (щоб по-швидкому поміняти частоту , шпаруватість ШІМ ітд).
  • Всю інформацію виводити на lcd дисплей

Уявивши всі ці принади , я взявся за справу. Спочатку потрібно було знайти джерело живлення для моєї лабораторної установки , але дуже не хотілося використовувати трансформаторне живлення , тому що станцію планувалося переміщати на солідні відстані , а трансформатор пристойно важить , і тут мені на очі потрапив блок живлення від старого комп'ютера на 200 ват. блок харчування для паяльної станціі  блок живлення для паяльної станції Все в ньому було добре , але мені для живлення паяльника потрібно було 24 в . Блок живлення потрібно було переробити. Розкривши кришку , я побачив його серце (мікросхема tl494 ) .
Схема БЖ: У блоці живлення існує зворотний зв'язок по напрузі , реалізована вона подачею вихідної напруги через резистивний дільник на першу ніжку tl499 . Підкоригувавши резистивний дільник , я домігся на виході напруги 24в . БП для моєї паяльної станції готовий. Наступним кроком потрібно було зрозуміти , як працює регулювання температури на паяльнику від lukey 702. Тут виявилося все дуже просто: в нагрівач паяльника вбудована термопара , по ній мікроконтролер і визначав температуру жала і таким чином збільшував або зменшував шпаруватість ШІМ- сигналу на нагрівачі паяльника. Ще однією проблемою при вимірюванні температури виявилося те, що термопара видавала жалюгідні мілівольти , їх потрібно було підсилювати , щоб АЦП мікроконтролера їх помітив. Блок посилення був реалізований на операційному підсилювачі lm358 . Паяльна станція досить проста у виготовленні і дуже потрібна в радіоаматорського практиці .

Комментарии - (0)

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.