Опубликовано 2012-12-08 17:22:34 автором Ruslan

Транзистори


Транзистор

- напівпровідниковий радіоелектронний компонент, що дозволяє вхідним сигналом на керуючий вивід ( у польових це Gate , у біполярних - База ) керувати струмом в електричному ланцюзі .

Важко уявити сучасну електроніку без транзисторів. Навіть у найменшій мікросхемі ховаються крихітні транзистори.

Працює транзистор дуже просто. Його можна порівняти з важелем газу на автомобілі. Слабким натисканням на газ ми керуємо потужною енергією двигуна.

Те ж саме відбувається і в транзисторі, тільки замість натискання на газ, на базу транзистора подається слабкий керуючий струм, а замість енергії двигуна між колектором і еммітером тече великий колекторний струм.

Величина колекторного струму прямо пропорційна величині струму бази. Колекторний струм завжди більше струму бази, а відношення колекторного струму до струму бази називається коефіцієнтом посилення струму. Знаючи керуючий струм бази і коефіцієнт посилення транзистора, можна легко дізнатися струм колектора. І навпаки, знаючи, який потрібен струм колектора, ми завжди можемо обчислити струм бази і підібрати потрібний нам транзистор.

Транзистори бувають біполярні і польові . Відрізняються вони тим, що у польового транзистора опір каналу між витоком і стоком управляється не струмом, а напругою, що подається на затвор.

Комментарии - (0)

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.