|
Опубликовано 2013-05-07 17:15:50 автором Ruslan Підключення Датчика Холла до мікроконтролера Датчик Холла - це датчик магнітного поля. Принцип його дії полягає в ефекті Холла: Якщо в магнітне поле помістити пластину і пропускати через неї струм, то електрони в пластині будуть відхиляться ( силою Лоуренса ) перпендикулярно напрямку струму. З цього випливає, що з одного краю пластини електронів буде більше, ніж з іншого . А це значить, що виникає різниця потенціалів (напруга), і цю напругу можна підсилити і виміряти. Датчики Холла бувають двох видів: цифрові < img src = ' files/3/33/DigitallHallSensor.jpg ' class = ' center ' alt = ' цифровий датчик холу '> і аналогові Цифрові датчики Холла - за допомогою них можна визначити наявність магнітного поля. Вони на виході дають 0, коли магнітне поля нижче нижнього порога , або 1 - коли магнітне поле вище верхнього порогу . Між нижнім і верхнім порогом існує зона нечутливості ( гістерезис ) для уникнення помилкових спрацьовувань датчика Холла. Цифрові Датчики Холла ще роблять наступне : - Уніполярний - включаються магнітним полем певної полярності і вимикаються при зниженні індукції поля
- Біполярні - включаються полем однієї полярності , а вимикаються полем протилежної полярності .
Аналоговий датчик Холла - за допомогою нього можна визначити силу магнітного поля , тобто між силою магнітного поля і напругою на виході датчика лінійна залежність. Знак і величина напруги на виході датчика Холла залежить від сили магнітного поля, в яке він поміщений . Застосувань датчику Холла можна придумати дуже багато: - в якості безконтактних кінцевих вимикачів (як заміна Геркон )
- датчик швидкості обертання ( наприклад двигуна)
- для виміру струмів в провідниках ( датчики струму)
- для керування двигунами ( визначення положення ротора в вентильних двигунах )
- як магнітний поплавок ( вимірювання рівня рідини)
Так як ми всі уроки робимо на якихось прикладах використання матеріалу уроку , то і цей не стане винятком. За допомогою Датчика Холла ми зробимо датчик струму і будемо вимірювати струм, що протікає в провіднику з виведенням величини струму на lcd дисплей. Комментарии - (0) Добавить комментарийДля отправки комментария вы должны авторизоваться.
|