Опубликовано 2013-03-19 15:52:18 автором Ruslan

Управління навантаженням змінного струму


Одного разу мені знадобилося за допомогою мікроконтролера керувати лампами розжарювання (тоді я робив схему управління для інкубатора ). Перше, що спадає на думку , - це щось на зразок такогорегулято потужності на змінному токе Тут все просто , яскравість лампи можна регулювати подачею на ніжку < a href = ' http:/ / articles.greenchip.com.ua/1-0-7.html '> транзистора ШІМ сигнал (не потрібно робити детектора нуля ) . Але в цій схемі є і свої мінуси. По-перше , це втрати на діодному мості і транзисторі . Однак, є більш вдале рішення (з точки зору ефективності) - це управління за допомогою симистора сімістор або тиристора тірістор .

Тиристор - пропускає струм тільки в одному напрямку, як діод , але від діода його відрізняє керуючий вивід . Щоб тиристор відкрився , потрібно на керуючий вивід подати струм відкриття. Тоді він відкриється і буде пропускати струм в прямому напрямку до тих пір , поки є пряма напруга. Якщо напруги зняти або поміняти його полярність , то тиристор закриється, і знову щоб його відкрити , доведеться подавати струм на керуючий вивід .

Сімімстор відрізняється тільки тим , що пропускає струм в прямому і зворотному напрямку , по суті це два зустрічно - паралельно з'єднаних тиристора . Позитивну хвилю синусоїди пропускає один , негативну - інший. Але пропускають тільки при наявності керуючого сигналу. Якщо його прибрати , то на наступній півхвилі обидва тиристора закриються . Ще є одна заминка : комутуємо ми високовольтний ланцюг на 220 вольт , а мікроконтролер у нас на 5 вольт , тут по-хорошому потрібно зробити розв'язку . Зробити так , щоб між ними не було прямого електричного з'єднання . Найкраще їх розділити за допомогою сімісторного оптодрайвера . сімісторний опто драйвер Напруга конденсатора має бути > = 400v.В оптодрайвері сигнал подається світлодіодом , тому можна без проблем підключати його прямо на ніжку МК , і не боятися різних наведень в високовольтному ланцюзі.

Комментарии - (0)

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.