Опубликовано 2013-02-04 16:27:18 автором Ruslan

Створення друкованої плати методом лазерної праски (ЛУТ)


Метод ЛУТ полягає у перенесення тонера на текстоліт шляхом його нагрівання. Для виготовлення ДП цим способом нам знадобиться лазерний принтер (я користуюся Canon LBP6000 ) , прінтер для лут фотопапір для струйника, я користуюся таким : фотобумага для лут або на крайняк - сторінки глянцевих журналів.
Для початку нам потрібно намалювати схему. Найкраще для початківців підійде Sprint Layout. Далі друкуємо схему на папері , використовуючи лазерний принтер ( при цьому в налаштуваннях принтера бажано відключити економію тонера і дозвіл виставити на максимум, щоб щільність нанесення тонера була максимальною ) . печать для ЛУТПісля цього нам потрібно вирізати текстоліт за розміром плати, гарненько його зачистити дрібною наждачкою зі ступенем зернистості близько 1600 і знежирити спиртом.текстоліт для ЛУТДалі потрібно накласти папір на текстоліт, зрозуміло тонером до фольги, і зафіксувати за допомогою скотча або іншим зручним чином .текстоліт і фотопапір ЛУТВсе це прогріваємо праскою близько 1 - 2 хвилин ( залежить від якості матеріалів). Праску бажано брати потужну. Я користуюся ось такою .утюг для ЛУТДалі даємо платі охолонути до кімнатної температури і кидаємо в ванночку з теплою водою, щоб розмочити папір. Після розмокання, папір можна скатати пальцями, або акуратно зчистити зубною щіткою. Тут треба все робити акуратно, щоб не пошкодити тонер, але якщо якась доріжка пошкодиться - не страшно, її можна домалювати водостійким маркером ( для підписки на CD / DVD) . Ось що вийшло в результатіРезультати після ЛУТТепер нам потрібно приготувати розчин для травлення плати. Для приготування всіх травильних розчинів необхідно використовувати пластиковий або скляний посуд. Розчин можна зробити з безлічі інгредієнтів, найбільш поширені - це хлорне залізо і вода, але також можна використовувати перекис воднюперекісь водню ЛУТі лимонна кислоту ,лімонная кислота ЛУТ ( Буде травитися трохи довше, зате набагато дешевше і безпечніше ). Готується він так:
У 100 мл аптечної 3 % перекису водню ( гидроперит ) розчиняється 45 г лимонної кислоти і 5 г кухонної солі.
Чим більше в розчині буде перекису водню, тим швидше піде процес травлення, але занадто багато не потрібно так як розчин не зберігається, тобто повторно не використовується, а значить і гидроперит буде просто перевитрачено . Надлишок перекису легко визначити по сильному газовиділенню під час травлення.
Також можна замість лимонної використовувати оцтову кислоту, але процес травлення буде супроводжуватися неприємним запахом і швидкість травлення трохи знизиться.
Текстоліт по можливості краще розмістити фольгою до дна, щоб шматочки міді, що відвалюються, падали вниз (для цього я скотчем приклеюю до текстоліту пінопласт, або що-небудь підкладаю під край текстоліту ) .травленіе ЛУТ При процесі травлення бажано періодично потряхивать текстоліт . Все, процес травлення завершено! плата после травки ЛУТТепер нам потрібно видалити тонер з доріжок. Для цього я використовую розчинник - спирт або ацетон. Беремо серветку, намочуємо ацетоном і протираємо поверхню плати, або зчищаємо наждачним паперомготовая друкована плата ЛУТВсе, тепер наша плата готова! Можна приступати до монтажу деталей.

Комментарии - (0)

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.