Опубликовано 2012-12-26 22:58:32 автором Ruslan

Електричний ланцюг


Отже, ми вже знаємо що таке електричний струм. Але навіть самий сильний і самий високий електричний струм нічого не вартий без електричного ланцюга. Для того, щоб електричний струм почав свій рух, необхідно скласти замкнутий електричний ланцюг.

Що ж таке електричний ланцюг? Це сукупність з'єднаних провідниками елементів, призначених для протікання електричного струму. Електричний ланцюг служить для передачі, розподілу та перетворення електричної эергии.

Елементами електричного кола є джерело струму, навантаження і провідники. Найпростіший електричний ланцюг показано на малюнку 1. Малюнок 1. Найпростіший електричний ланцюг.

Джерелом струму в електричному ланцюзі можуть бути такі пристрої, як генератори, батареї, хімічні елементи і т.д.

Навантаженням в електричному ланцюзі вважається будь-який споживач електричної енергії. Струм від джерела струму до навантаження тече по провідниках. В якості провідників намагаються використовувати матеріали з найменшим опором (мідь, срібло, золото).

З'єднання елементів електричного кола бувають послідовними, паралельними і комбінованими, тобто з послідовним і паралельним з'єднанням елементів.

Послідовне з'єднання

У послідовному з'єднанні, як показано на малюнку 2, всі елементи ланцюга з'єднані один з одним послідовно, тобто кінець першого з початком другого, кінець другого з початком третього і т.д. Послідовне з

Паралельне з'єднання

Розглянемо паралельне з'єднання в електричному ланцюзі (рисунок 3.) Всі елементи з'єднані таким чином, що їх початки з'єднані в одній загальній точці, а кінці - в іншій. Паралельне з

Послідовно-паралельне з'єднання електричного ланцюга показано на рисунку.Послідовно паралельне з Послідовно-паралельний електричний ланцюг є комбінацією послідовного і паралельного ланцюгів, тобто її елементи включаються і послідовно, і паралельно

Комментарии - (0)

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.