| |||||||
Опубликовано 2013-05-03 14:06:12 автором MRS Операційний підсилювачОпераційний підсилювач (ОП) - це така штука , за допомогою якої можна по- різному змінювати аналоговий сигнал ( посилювати , послаблювати , інвертувати і т.д.). На принциповій схемі він позначається наступним чином U out = ( U inp1 sub > - U inp2 ) * К , тут U inp1 - це напруга на неінвертуючому вході , U inp2 - напруга на вході інвертується , U out - напруга на виході , К - коефіцієнт посилення без зворотного зв'язку. Давайте змоделюємо варіант включення ОП без зворотного зв'язку в Proteus і подивимося, що буде на виході. Схема
Неінвертуючий підсилювач:Коефіцієнт посилення обчислюється за формулою: К = 1 + ( R2/R1 )
Як ми пам'ятаємо , принцип роботи ОП полягає в тому , щоб напругу на виході зробити такою , щоб різниця вхідних напруг дорівнювала нулю. Тут ми на прямий вхід подаємо 5В, а на інверсний через резисторний дільник половину вихідної напруги. ОП нічого не залишається , як підняти напругу на виході в два рази відносно прямого входу. За допомогою такого включення ОП можна множити напруги на числа більше 1 . Але де це може знадобиться? Наприклад , потрібно нам виміряти струм. Для цього беремо шунт маленького опору 0,01 ом , падіння напруги на ньому при струмі 2 А буде U = I * R , U = 2 * 0.01 = 0.02. Посилимо за допомогою ОП в 100 разів , це вже буде 2В , і подаємо на АЦП мікроконтролера.
Інвертуючий підсилювачКоефіцієнт підсилення обчислюється за формулою: К = - ( R2/R1 )
Прямий вхід в нас посаджений на землю , ОП постарається зробити так , щоб і на інверсному вході було нуль. Для цього йому потрібно напругу на виході опустити нижче нуля , що ви і бачите на схемі.
ПовторювачНапруга на виході дорівнює напрузі на прямому вході , але ви запитаєте , навіщо це потрібно адже можна просто кинути прямий провід . Уявіть собі ситуацію: є резистивний дільник , і вам до його виходу потрібно підключити лампочку . Але у лампочки є свій опір, і він буде впливати на наш резистивний дільник. Щоб прибрати цей вплив , вихід буферизується операційним підсилювачем , входи-то у нього дуже великого опору і впливати він буде на резистивний дільник мінімально , а вихід може забезпечити струм десятки , або навіть сотні міліампер , чого вистачить для лампочки. Комментарии - (2)
Добавить комментарийДля отправки комментария вы должны авторизоваться. |